صدای تالش

تالش سرزمین کهن و جاوید در پهنه شمالی و غربی کوههای تالش واقع در رشته کوه البرز است

تریبون صدای تالش www.sedayetalesh.ir Tolışi sədo talesh_voice@yahoo.com اخبار مقالات و گزارشهای خود را به آدرس ایمیل بالا ارسال نمایید تا به نام شما از تریبون صدای تالش انتشار یابد

آخرین فهرست غیرقطعی؛ فهرست رسمی فردا منتشر می‌شود

آخرین فهرست غیرقطعی؛ فهرست رسمی فردا منتشر می‌شود 


امروز، فضای سیاسی بیش از هر روزی در روزهایی که به یاد داریم، تحت تاثیر اخبار و توصیه‌های مربوط به بررسی صلاحیت‌ها در شورای نگهبان قانون اساسی بود.

حسین شریعتمداری، مدیر کیهان که معتقد به طراحی توطئه‌ای علیه هاشمی رفسنجانی است، در روزنامه امروز خود نوشته است: شورای نگهبان با ردصلاحیت هاشمی، او را نجات بدهد و هاشمی اگر تایید شود حق دارد فردای قیامت از اعضای این شورا شکایت کند.

همکاران شریعتمداری در وطن امروز نیز نوشته بودند: آقای‌ هاشمی تا همین‌ جا یک ضربه بزرگ را متحمل شده است. حتی تشکیک در احراز صلاحیت آقای‌ هاشمی یک ضربه حیثیتی به اوست؛ موضوع ردصلاحیت که دیگر جای خود دارد. در حوزه نخبگان، رد صلاحیت‌ هاشمی رفسنجانی یک ضربه تمام‌کننده به او تلقی می‌شود. بار قانونی و روانی شائبه رد‌صلاحیت از سوی شورای نگهبان طبعا به مذاق ذائقه سوپرمن‌نمایی خوش نمی‌آید. شائبه ردصلاحیت آقای‌ هاشمی، حباب درست‌شده دور وی را از بین می‌برد. به معنای دقیق‌تر، کسی که توانایی کسب تایید صلاحیت خود از سوی شورای نگهبان را ندارد؛ چگونه می‌تواند در جایگاه «ناجی ملت» قرار بگیرد؟! در حوزه سیاست خارجی نیز موضوع ردصلاحیت آقای‌ هاشمی می‌تواند به معنای پایان انتظارات و امیدها نسبت به «تغییر» باشد.


ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: 31 اردیبهشت 1392 ساعت 21:16 | نویسنده: مدیر صدای تالش | چاپ مطلب 0 نظر

هشدارهای انتخاباتی آیت الله جنتی درباره دو کاندیدای خاص

هشدارهای انتخاباتی آیت الله جنتی درباره دو کاندیدای خاص

خطبه دوم نماز جمعه امروز تهران،که توسط دبیر شورای نگهبان،ایراد شد،سخنانی کاملا انتخاباتی بود و دبیر این شورا، هشدارهای متعددی به همه داد. هشدارهایی که برخی با کدهای بسیار روشن علیه برخی از کاندیداها بود. وی همچنین اشاره کرد که گر به دنبال تحصیل حداکثری شرایط موجود در قانون اساسی برای داوطلبان ریاست جمهوری باشیم، چنین کاندیدایی وجود نخواهد داشت و باید سفارش دهیم خدا  آن را بسازد.

به گزارش «تابناک»، آیت الله جنتی،درباره انتخابات شوراها گفت : شوراها جایی است که مردم با آن سروکار دارند چه در روستاها و چه در شهرهای کوچک و بزرگ اگر شوراها سالم باشند به مردم خدمت می‌کنند و اگر هم ناسالم باشند به مردم جفا و ظلم می‌کنند متأسفانه مسئله نظارت بر صلاحیت اعضاء شوراها نزدیک به صفر است.


ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: 27 اردیبهشت 1392 ساعت 20:53 | نویسنده: مدیر صدای تالش | چاپ مطلب 1 نظر

نمایندگان به سمت هاشمی می‌روند؟

نمایندگان به سمت هاشمی می‌روند؟آرمان- احسان بداغی: مجلسی‌ها بعد از قطعی شدن حضور هاشمی رفسنجانی در انتخابات دو صف مشخص تشکیل داده‌اند. آنها که برای رد صلاحیت او می‌کوشند و آنها که برای حمایت از او در مجلس هسته مرکزی تشکیل می‌دهند. گروه اول تا الان دو نامه جداگانه با 150 و 100 امضا درباره هاشمی رفسنجانی منتشر کرده که خیلی از امضاهای آن تکذیب شده‌اند، گروه دوم هم بی‌آنک ه نامشان عنوان شود برای مشاوره انتخاباتی دو جلسه با رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تشکیل داده‌اند. گروه اول می‌گویند وزنشان خیلی زیاد و طرفدارانی جدی دارند. دومی‌ها اما گر چه هنوز نام و نشانی از آنها منتشر نشده اما به گواه خیلی از نمایندگانی که امضایشان پای نامه گروه اول آمده بود و آن را تکذیب کردند، چنان کم تعداد و بی‌پشتوانه نیستند.


ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: 27 اردیبهشت 1392 ساعت 20:48 | نویسنده: مدیر صدای تالش | چاپ مطلب 0 نظر

اسامی کاندیدهای سرشناس ریاست جمهوری

اسامی کاندیدهای سرشناس ریاست جمهوری


تاریخ ارسال: 23 اردیبهشت 1392 ساعت 20:21 | نویسنده: مدیر صدای تالش | چاپ مطلب 1 نظر

چرا بعضی از ما تالشان ، تیشه بر ریشه خود می زنیم ؟

چرا بعضی از ما تالشان ، تیشه بر ریشه خود می زنیم ؟

همه انسانها از  هر قومی دارای تفاوتهای فردی واجتماعی هستند  که آن خصایل افراد را از همدیگر واقوام را از دیگری متمایز می نمایند .تالش هم  ، به عنوان قومی که در تاریخ به سلحشوری وشرافتمندی معروف است ،از این قاعده مستثنی نیست . با همه علایق و تعلق خاطری که نسبت به همه اقوام ایرانی فارس وکرد وبلوچ وترک ولر وترکمن وگیلک وخصوصا تالش دارم . ومیدانم که کارنامه درخشان وتمدن  ایرانیان در تاریخ باستان چون خاری به چشم بیگا نگان متجاوز بوده است و کوشیده اند تا با رخنه میان اقوام ، آن خصایل نیکو را کمرنگ نمایند و بر فرهنگ ونعمات فراوان کشور بزرگ ایران تسلط یابند .


ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: 6 اردیبهشت 1392 ساعت 02:02 | نویسنده: مدیر صدای تالش | چاپ مطلب 4 نظر