صدای تالش

تالش سرزمین کهن و جاوید در پهنه شمالی و غربی کوههای تالش واقع در رشته کوه البرز است

تریبون صدای تالش www.sedayetalesh.ir Tolışi sədo talesh_voice@yahoo.com اخبار مقالات و گزارشهای خود را به آدرس ایمیل بالا ارسال نمایید تا به نام شما از تریبون صدای تالش انتشار یابد

تا زنده‌ام برای تعالی انقلاب و کشور هر آنچه در توان دارم انجام

تا زنده‌ام برای تعالی انقلاب و کشور هر آنچه در توان دارم انجام می‌دهمآیت‌ا... هاشمی رفسنجانی در دیدار با جمعی از استادان حقوق دانشگاه‌های تهران، وکلای دادگستری، قضات، اعضای کمیسیون‌های حقوقی و سردفتران، با توجه به اینکه حقوقدانان جزو افراد نخبه کشور محسوب شده که بحق باید اعتبار آنان در دستگاه‌های تقنینی و قضایی حفظ شود، تأکید کرد: جایگاه ارزشمند قضات و عملکرد مناسب آنان در جامعه بسیار مؤثر است و دستگاه قضایی سالم و هوشمند،‌ باعث پویایی جامعه و اطمینان مردم به دریافت مطالبه‌های خود از سیستم قضایی می‌شود. رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، مردم را سرمایه اصلی نظام اسلامی دانست و تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام(ره) از شروع نهضت تاکنون با تکیه بر حضور مردم شکل گرفت،‌ پیروز شد و در گردنه‌های مختلف به ویژه دوران دفاع مقدس و سازندگی کشور را پیش برد و اگر مردم به میدان نمی‌آمدند، توفیقی حاصل نمی‌شد و دستاوردها و پیروزی‌ها به دست نمی‌آمد. وی افزود: اکنون نیز اگر مردم در صحنه باقی نمانند و پشتوانه نظام اسلامی به عنوان یک سرمایه بزرگ و بی‌بدیل نباشند کارها انجام نخواهد شد. 


عضو مجلس خبرگان رهبری، با اظهار تأسف نسبت به هتاکی‌های فراوان، رواج بداخلاقی‌های موجود، دروغ و تهمت افزود: برخی افراد و جریان‌هایی که در زمان مبارزه، حضور مؤثری در صحنه نداشتند، امروز انقلابی‌نما و تندروتر از مبارزین شده‌اند و با حمایت‌های اشتباه از همین انقلابی‌نماها، جامعه در چند سال گذشته دچار آسیب‌های جدی شده که خارج شدن از این شرایط، نیازمند تقویت وحدت ملی و تدبیر، عقلانیت و برنامه‌ریزی اصولی است. آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی، دغدغه امروز دلسوزان نظام اسلامی را رفع مشکلات اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی جامعه و تأمین رفاه برای عموم مردم دانست و تشریح کرد: در این سال‌ها با توجه به ثروت عظیمی که در اختیار مسئولان قرار داشت، نباید شاهد معضلات کنونی بودیم و از امکانات به مراتب بهتر و مناسب‌تر استفاده می‌کردیم. آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی، در مورد مسائل انتخابات ریاست جمهوری گفت: تا آخرین لحظات ثبت‌نام بنا نداشتم در انتخابات شرکت کنم، ولی به دلیل مراجعات و اصرارهای مکرر از همه قشرهای جامعه به ویژه خانواده‌های معزز شهدا و برخی بزرگان حوزه در قم و سایر بلاد، براساس وظیفه دینی و ملی و برای رفع مشکلات کشور،‌ وارد این عرصه شدم و تا زنده‌ام و جان در بدن دارم، برای تعالی انقلاب و کشورم هر آنچه در توان داشته باشم، انجام می‌دهم. در ابتدای این دیدار تنی چند از استادان به نمایندگی از حضار به بیان دغدغه‌های امروز جامعه پرداخته و با قدردانی از حضور آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی، خواستار راهنمایی‌های وی بودند.

تاریخ ارسال: 1 خرداد 1392 ساعت 22:26 | نویسنده: مدیر صدای تالش | چاپ مطلب 0 نظر